ATCOM

ETKİNLİKLER

Türk Diaspora İşadamları 19 Ekim’de New York’ta Buluşuyor

atcom-dunya turk is konseyi 2009 24a

Sevgili ATCOM Üye ve Dostları:

ATCOM’un bir çok faaliyetine destek verdiği ve DTİK çatısı altında birlikte çalıştığı Dış Ekonomik İlişkiler Kurulu (DEİK) Türk Amerikan İşadamlarını New York’ta bir araya getiriyor. Tüm ATCOM üye ve dostları bu programa davetlidir.

DEIK Yurtdışında Yerleşik Türk Girişimciler Toplantılarından birini T.C. Maliye Bakanı Sn. Mehmet Şimşek’in onurlandırmaları ile 19 Ekim 2012 tarihinde New York’ta Conrad Hotel’de gerçekleştirecektir.

Bildiğiniz gibi, 18 – 19 Kasım 2011 tarihlerinde İstanbul Lütfi Kırdar Kongre ve Sergi Sarayı’nda Başbakan Sn. Recep Tayyip Erdoğan’ın onurlandırmaları, kabinenin değerli bakanları ve 90 ülkeden 2200 Türk girişimci ve profesyonellerin katılımları ile Dünya Türk Girişimciler Kurultayı gerçekleştirildi.

Söz konusu Kurultay’da Dış Ekonomik İlişkiler Kurulu tarafından dünya çapında başarılı olan 15 diaspora incelenerek hazırlanan “Diaspora Stratejileri” kitabı Sayın Başbakan’a sunuldu.

Sürdürülebilir diaspora stratejisi ile Türk Diasporası’nın dünyadaki en etkin diasporalardan birisi olması yolunda çalışmalar gerçekleştirmek DEİK – Dünya Türk İş Konseyi (DTİK)’nin  hedeflerinin ilk sırasında yer almaktadır.
Yurtdışında Yerleşik Türk Girişimciler Toplantısı Conrad New York Hotel’de (102 North End Avenue, New York, 10282) 14:00–17:30 saatleri arasında gerçekleştirilecek olup,  toplantıya katılmak isteyenler için iletişim bilgisi şöyledir:

Zeynep Bulaç
Tel: +90 212 339 50 07;
Faks: +90 212 339 50 60;
E mail: zbulac@deik.org.tr

ATCOM yönetimi ve üyeleri bu programa birlikte katılmayı düşünmektedir. ATCOM heyeti ile birlikte katılmak isteyenler, bu organizasyon için ATCOM İdari Koordinatörü Derya Kırca’ya ulaşabilirler: derya.kırca@atcomuş.org; Tel: 856-433-8439.

 

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

You may use these HTML tags and attributes: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>