ATCOM

DUYURULAR

MUSIAD Tekrar Amerikada

 
musiad_ziyaret2
Müstakil Sanayici ve İşadamları Derneği (MÜSİAD) ikinci kez Amerika’ya çıkarma yapıyor. 70 kişiden oluşması beklenen MÜSİAD heyeti 4-9 Ekim, 2011 tarihleri arasında çeşitli şehir ve vilayetlerde resmi ve sivil temaslarda bulunacak.
Heyet içerisinde bulunan değişik sektörlerden işadamları kendi kollarında Amerika’da fırsat kovalayacak. Heyet ilkonce 4-6 Ekim arası Washington’da Afrika Zirvesine katılacak, kongre ve bakanlıklarda resmi temaslarda bulunacak. Daha sonra MÜSİAD heyeti Amerika ortağı ve kontak noktası olan Amerika Türk Ticaret Odası (ATCOM)’nın misafiri olacak. MÜSİAD heyeti ATCOM üyeleri ve Türk Amerikan İşadamları ile Cherry Hill, New Jersey’de bulunan ATCOM genel merkezinde bir resepsiyonda buluşacak. Bu ziyaretlerinde MÜSİAD heyeti Philadelphia’da da bir dizi aktivitelere katılacak ve daha sonra 8 Ekim’de New York’a geçecekler. New York’taki aktiviteler sonrası MÜSİAD heyeti THY ile 9 Ekim’de yurda dönecek.
Ziyaret hakkında  bir açıklama yapan ATCOM Başkanı Prof. Dr. İhsan Işık, “MÜSİAD bir sene zarfında ikinci defa Amerika’ya geliyor. Bu ziyaret Türk Amerikan işadamları için büyük bir fırsat. Bu arkadaşlar buralardaki fırsatları görüp iş yapmak istiyorlar. İlk muhatapları da buradaki Türk işadamları. O yüzden tüm işadamlarımızı misafirlerimizle tanışmaya ve fikir alış verişi yapmaya davet ediyoruz. 7 Ekim Cuma aksam saat 7pm genel merkezimizde Türk toplumu ile bir tanışma resepsiyonu düzenleyeceğiz. Anadolunun her köşesinden misafirimiz var. İnşallah hem misafirlerimiz hem de Türk Amerikan işadamlarımız kazanacak.”
MÜSİAD heyetinin detaylı programı ATCOM basın açıklamalarından, ATCOM web sitesinden, Twitter ve Facebook hesaplarından takip edilebilir.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

You may use these HTML tags and attributes: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>