ATCOM

KURUMSAL

ATCOM – Hoşgeldiniz

Kıymetli Girişimcilerimiz,

ATCOM bölgenizdeki en yakın iş arkadaşınızdır. Bünyesinde genellikle küçük ve orta ölçekli işletmeleri bulunduran ATCOM, Amerika’daki Türk toplumunu ekonomik ve sosyal olarak yüceltmek gayesiyle kurulmuştur.

ATCOM bu hedefe ulaşmak için Türk girişimcilerinin ve dostlarının ticari ve ekonomik çıkarlarını geliştirmeyi arzu etmektedir. Niye bir araya geldik derseniz, cevabımız sırt sırta vererek yükselmektir. ATCOM, üyelerinin birbirinden öğrendiği, birbiriyle ticaret yaptığı, birbirine destek verdiği ve en önemlisi birbirini motive ve teşvik ettiği bir sosyal mekandır.

Amerika’da faaliyet gösteren işletmelerin yaklaşık %75’i tek kişilik, %10’u ise ortaklık şeklinde kurulmaktadır. Amerikan işletmelerinin sadece %5’i büyük şirketlerdir. Esasen, girişimci ruhun ve yeni fikirlerin temsilcisi olan küçük işletmeler, bir ekonominin en dinamik sektörleri olarak bilinirler. Her ne kadar çok dinamik oyuncular olsalar da, bu işletmeler sınırlı tecrübeleri ve kaynaklarıyla her daim yaşam savaşı vermek zorundadırlar. İşte bu yüzden, bir araya gelerek ve birbirimizden güç alarak yaşadığımız çevrenin daimi üyeleri olmak istiyoruz.

ATCOM sizin de bildiğiniz üzere kar amacı gütmeyen bir organizasyondur. Tek amacı vardır, o da toplumumuzun her yönden büyümesi ve güçlenmesidir. ATCOM bir yerde karşılıklı bilgi alışverişinde bulunacağımız bir “ticaret okuludur”. Bu okul karakteri ve ahlaki yüksek, topluma örnek lider iş adamları ve iş kadınları yetiştirmeyi amaçlamaktadır. Sizin gibi çetin rekabet şartlarında ayakta kalmış girişimciler zaten başarılı ve lider olmuş kişiler demektir. Ancak, toplumun önüne çıkmış kişilerin büyük sorumlulukları vardır. Girişimciler daima sağlam karakterleri ve dürüstlükleriyle etraflarına örnek olmadırlar. Bilmeliyiz ki, liderleri örnek kişiler olan toplumlar, asla karanlıkta kalmazlar.

İş dünyası bir ekonominin ve bir toplumun motorudur. ATCOM, Türk toplumunun gelişimini ticaret üzerinden başarmak için atılmış mütevazi bir sosyal adımdır. İşletmelerimizi güçlendirmeye çalışmaktaki nihai amacımızsa, toplumumuzu güçlendirmektir.

Sizlerden, bu ticari oluşuma katılmanızı ve çevrenizde duyurmanızı istiyoruz. Günümüzün dev şirketlerinin, bir zamanların ufacık işletmeleri olduklarını unutmayalım. Niyetimiz hepimiz için en güzelini ve en iyisini aramaktır. Eğer, işletmenizi, bağlantılarınızı, kendinizi ve toplumunuzu yükseltmek istiyorsanız, işte burası sizin evinizdir.

Evinize hoşgeldiniz!

 

Prof. Dr. İhsan IŞIK,

Kurucu Başkan ve CEO

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

You may use these HTML tags and attributes: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>